Дифтерія поширюється Україною - це беззаперечний факт. Цього року зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них – 18 у жовтні, географія розповсюдження - вся Україна. Причиною такої непростої ситуації є НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ ОХОПЛЕННЯ ЩЕПЛЕННЯМИ від цієї інфекції. Проте слід відзначити, що свідомість наших жителів значно зросла, оскільки за останній тиждень масово звертаються цілими сім’ями з проханням провакцинуватися. Активно приєдналися і самі медичні працівники, які власним прикладом пропагують імунізацію і доводять її безпечність.
Міністерство охорони здоров`я та Міністерство освіти та науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні щеплення відповідно до віку. Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Саме ця норма покликана захистити життя та здоров`я дітей . Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалаху інфекції, що є загрозою для життя та здоров`я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.
11 березня до нашого закладу завітала голова національного комітету з верифікації елімінації кору і краснухи в Україні, завідувач кафедри епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор ІРИНА КОЛЕСНІКОВА. Мета її приїзду - це моніторинг проведення вакцинальної сесії проти кору у рамках додаткових заходів імунізації щодо даного захворювання. Пані Ірина ознайомилася з проведеними нами додатковими заходами, кількістю цільових груп по школах, відсотком охоплення щеплень в результаті вакцинальної кампанії.
У нашому районі значно почастішали випадки захворювань на кір, в край загострилася епідситуація, зареєстровано 292 випадки, а у 2017 році за 9 місяців - лише 2 випадки. Основна причина масового поширення – це відсутність імунітету. Більшість захворівших або зовсім не мали щеплень проти кору, або не були щеплені у повному обсязі. Робота по імунізації не здійснюється на належному рівні через відмови батьків від щеплень. Заразитись може будь – яка людина, що не має імунітету. Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечить захист від кору. У районі є достатньо вакцини для щеплення дітей всіх вікових груп. Згідно календаря щеплень вакцинація проводиться в 1 рік., а ревакцинація в 6 років.
Безпека життя дітей — відповідальність батьків
В УКРАЇНІ ТРИВАЄ НАЙБІЛЬШИЙ СПАЛАХ КОРУ ЗА ЧАСІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ! 2018 року майже 55 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Унаслідок цього померли 16 людей, серед яких 12 дітей. Головна причина — низьке охоплення щепленнями. Найбільше хворіють на кір у тих областях, де рівень планової вакцинації найменший.
ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА КІР В УКРАЇНІ ЗА 3 ТИЖНІ 2019 РОКУ