Старосамбірський центр первинної медичної допомоги

Комунальне некомерційне підприємство Старосамбірської районної ради

G+
FB

Канал не знайдено
 
 
 
 
 
 

ЗРОБИ ТЕСТ НА ВІЛ! Не залишайся осторонь до свого здоров’я!

ЗРОБИ ТЕСТ НА ВІЛ!

Не залишайся осторонь до свого здоровя!

З 30 листопада по 21 грудня 2020 року в КНП СРР «Старосамбірський ЦПМД» проходитиме акція «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра» поліклінічного відділення №1 чи в свого сімейного лікаря.

 Для цього запрошуємо усіх бажаючих пройти  швидкий тест на ВІЛ  (результат через 15 хвилин).  ОБСТЕЖЕННЯ  Є БЕЗКОШТОВНИМ ТА КОНФІДЕНЦІЙНИМ. За побажанням видається довідка про результат тесту.

 1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для існування суспільства несе ВІЛ-інфекція, це ще одна нагода привернути увагу пересічних громадян до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення даного захворювання.

Особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому,

що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя ВІЛ-інфікованої людини. Тому, надзвичайно важливо кожній людині – обстежитись на ВІЛ!!! 

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.  За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.

Статистика щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції у жовтні 2020 року є такою: 

гетеросексуальний – 660;
- гомосексуальний – 37;
- парентеральний – 540;
- вертикальний – 130;
- невідомий – 5.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо.

Мета цієї акції – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

 

Символ  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам'ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від "чуми XX століття".