Старосамбірський центр первинної медичної допомоги

Комунальне некомерційне підприємство Старосамбірської районної ради

G+
FB

Канал не знайдено
 
 
 
 
 
 

Виступ Ірини Микичак на черговому брифінгу.

🔈 Сьогодні 22 липня на черговому брифінгу вела мову про:
✅22 липня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу у сфері охорони здоров’я». На реалізацію цього Закону МОЗ готує до розгляду Уряду проєкти постанов щодо баз стажування та клінічних закладів охорони здоров’я.
✅МОЗ видано наказ №1655 від 21.07.20 року, який затверджує форму договору про відшкодування лікарням - базам стажування витрат на оплату праці лікарів-інтернів.
✅МОЗ наголошує, що випускники медвузів можуть проходити інтернатуру як в комунальних закладах охорони здоров’я, так і в лікарнях недержавної форми власності за умови, що ці лікарні затверджені базами інтернатури відповідними наказами обласних департаментів охорони здоров`я.
✅в Україні у 2020 році підготовку фахівців в галузі знань «22 Охорона здоров’я» здійснює близько 120 закладів вищої освіти та 100 – комунальних медичних коледжів. У підпорядкуванні МОЗ України перебувають лише 25 закладів освіти державної форми власності, з них 14 медичних університетів та 3 академії післядипломної медичної освіти. Підготовку медиків здійснюють також ще 50 вищих навчальних заклади та 4 коледжі підпорядкування МОН України. Окрім того ще 142 заклади освіти, які готують медиків, у підпорядкуванні інших відомств. Зважаючи на таку ситуацію, МОЗ налаштоване проаналізувати наявність у цих закладів відповідних клінічних баз для підготовки лікарів.
✅Станом на 22.07.200 в Україні зареєстровано 60 995 підтверджених випадків захворювання COVID-19, з них 225 вагітних жінок, що склало 0,4%. Найбільше вагітних з підтвердженим Covid-19 у м.Києві та Рівненській області -по 32 особи. За 4 місяці епідемії в Україні було госпіталізовано 92 вагітні жінки з підтвердженим COVID-19, з них 6 лікувались у відділеннях інтенсивної терапії. На жаль, ми втратили від коронавірусної інфекції 2 вагітних жінки у Львівській та Івано-Франківській областях. Кожен з цих випадків буде ретельно проаналізований клініко-експертною комісією МОЗ України.
✅Діти значно менше хворіють коронавірусною хворобою, аніж дорослі. Від початку епідемії підтверджено діагноз COVID-19 у 4329 дітей. У кожній області працюють спеціально виділені стаціонари, які надають допомогу для дітей і вагітних з ковідною інфекцією.
✅Захист дітей — це пріоритетний напрямок роботи МОЗ, тому у новій структурі МОЗу, створено експертну групу з розвитку медичної допомоги дітям і матерям.
✅ МОЗ України дякує Швейцарській коефедерації за співпрацю. Спільно зі Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation - SDC) МОЗ реалізує проєкт «Розвиток медичної освіти в Україні» (реформування медичної освіти, медичного менеджменту та медсестринства), проєкт «Психічне здоров'я для України» (покращення якості та доступності допомоги для людей з психічними розладами, підвищення обізнаності українців про психічне здоров'я, зниження рівня стигми щодо людей з психічними розладами), проєкт за посередництва й адміністрування Світового банку з підтримки реформ і належного врядування. На етапі затвердження проєкт співпраці, який стосується профілактики ризиків неінфекційних захворювань.