Старосамбірський центр первинної медичної допомоги

Комунальне некомерційне підприємство Старосамбірської районної ради

G+
FB

Канал не знайдено
 
 
 
 
 
 

ПОРАДИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ- ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ АБО Ж ЛЕГКО ПЕРЕНЕСТИ НЕДУГУ

Якщо у Вас кілька днів температура, кашель, немає смаку , нюху, відчуття безсилля, можлива діарея- не панікуйте, але дотримуйтесь таких рекомендацій:

1.Залишайтеся вдома якнайдовше- не ходіть по громадських місцях та на роботу, не йдіть одразу до медичного закладу,  а ОБОВ’ЯЗКОВО  ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ СВОЄМУ СІМЕЙНОМУ ЛІКАРЮ. Не панікуйте, що Ваш лікар не їде до Вас особисто, а консультує по телефону. У більшості випадків по телефону лікування є  ефективним. При виникненні будь-яких питань дзвоніть і консультуйтесь з своїм лікарем .

  1. Якщо Ви контактували з підтвердженим лабораторно ( тобто методом ПЛР-Діагностики) випадком COVID-19, ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВІДОМТЕ  свого сімейного лікаря  і дотримуйтесь самоізоляції та рекомендацій лікаря, при необхідності Вам буде оформлено та  видано відповідний листок непрацездатності.
  2. Багато пийте – до 3 л рідини, не важливо що, важливо –скільки. При відсутності апетиту- не заставляйте себе їсти. Лише пити необхідно через небажання.
  3. Пийте жарознижувальні препарати при температурі вище 38.0-38.5, найкраще приймати парацетамол, але його не потрібно вживати  стільки, щоб знизити температуру до 36,6. Якщо є хвороба- температура мусить бути в межах 37.5-38.

5.Щодо прийому антибіотиків- лише за призначенням лікаря.

6.При кашлі , по можливості, виходьте на вулицю,  якнайдальше від людей і викашлюйте, дихайте свіжим повітрям.

7/НЕ ПАНІКУЙТЕ!!! Наберіться терпіння і чекайте . Прислухайтесь до свого дихання- якщо дихати легко, значить не все так погано. Якщо ж з’являється задишка, НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ своєму лікарю або викликайте екстрену медичну допомогу за  номером 103!