Старосамбірський центр первинної медичної допомоги

Комунальне некомерційне підприємство Старосамбірської районної ради

G+
FB

Канал не знайдено
 
 
 
 
 
 

З нагоди великих національних свят нашої державності – Дня прапора і Дня незалежності України!

Народ України святкує уже 29 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків - бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.

Сьогодні уже ніхто не сумнівається у тому, що український народ в змозі покращити життя у своєму домі власної Батьківщини.

Особлива роль у становленні нашої держави належить медичним працівникам – стояти на сторожі найціннішого її скарбу – здоров’я нації.

Прийміть щирі вітання від КНП СРР «Старосамбірський ЦПМД» з нагоди визначних свят української державності. Бажаємо вам здоров’я, щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого прийдешнього. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а спільна плідна праця буде надійною запорукою щасливого майдутнього.

Виступ Ірини Микичак на черговому брифінгу.

🔈 Сьогодні 22 липня на черговому брифінгу вела мову про:
✅22 липня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу у сфері охорони здоров’я». На реалізацію цього Закону МОЗ готує до розгляду Уряду проєкти постанов щодо баз стажування та клінічних закладів охорони здоров’я.
✅МОЗ видано наказ №1655 від 21.07.20 року, який затверджує форму договору про відшкодування лікарням - базам стажування витрат на оплату праці лікарів-інтернів.
✅МОЗ наголошує, що випускники медвузів можуть проходити інтернатуру як в комунальних закладах охорони здоров’я, так і в лікарнях недержавної форми власності за умови, що ці лікарні затверджені базами інтернатури відповідними наказами обласних департаментів охорони здоров`я.
✅в Україні у 2020 році підготовку фахівців в галузі знань «22 Охорона здоров’я» здійснює близько 120 закладів вищої освіти та 100 – комунальних медичних коледжів. У підпорядкуванні МОЗ України перебувають лише 25 закладів освіти державної форми власності, з них 14 медичних університетів та 3 академії післядипломної медичної освіти. Підготовку медиків здійснюють також ще 50 вищих навчальних заклади та 4 коледжі підпорядкування МОН України. Окрім того ще 142 заклади освіти, які готують медиків, у підпорядкуванні інших відомств. Зважаючи на таку ситуацію, МОЗ налаштоване проаналізувати наявність у цих закладів відповідних клінічних баз для підготовки лікарів.
✅Станом на 22.07.200 в Україні зареєстровано 60 995 підтверджених випадків захворювання COVID-19, з них 225 вагітних жінок, що склало 0,4%. Найбільше вагітних з підтвердженим Covid-19 у м.Києві та Рівненській області -по 32 особи. За 4 місяці епідемії в Україні було госпіталізовано 92 вагітні жінки з підтвердженим COVID-19, з них 6 лікувались у відділеннях інтенсивної терапії. На жаль, ми втратили від коронавірусної інфекції 2 вагітних жінки у Львівській та Івано-Франківській областях. Кожен з цих випадків буде ретельно проаналізований клініко-експертною комісією МОЗ України.
✅Діти значно менше хворіють коронавірусною хворобою, аніж дорослі. Від початку епідемії підтверджено діагноз COVID-19 у 4329 дітей. У кожній області працюють спеціально виділені стаціонари, які надають допомогу для дітей і вагітних з ковідною інфекцією.
✅Захист дітей — це пріоритетний напрямок роботи МОЗ, тому у новій структурі МОЗу, створено експертну групу з розвитку медичної допомоги дітям і матерям.
✅ МОЗ України дякує Швейцарській коефедерації за співпрацю. Спільно зі Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation - SDC) МОЗ реалізує проєкт «Розвиток медичної освіти в Україні» (реформування медичної освіти, медичного менеджменту та медсестринства), проєкт «Психічне здоров'я для України» (покращення якості та доступності допомоги для людей з психічними розладами, підвищення обізнаності українців про психічне здоров'я, зниження рівня стигми щодо людей з психічними розладами), проєкт за посередництва й адміністрування Світового банку з підтримки реформ і належного врядування. На етапі затвердження проєкт співпраці, який стосується профілактики ризиків неінфекційних захворювань.

Візит очільника Львівської ЛОДА Максима Козицького.

Сьогодні з робочим візитом у Старосамбірський район прибув очільник Львівської ЛОДА Максим Козицький. Разом із головою та заступниками голови Старосамбірськоі РДА, директором нашого Центру Василем Савенком губернатор відвідав амбулаторію загальної практики сімейної медицини с. Стрілки з метою ознайомлення з реалізацією мікропроектів по заміні вікон та дверей та заміні опалення. Також не минули увагою й кабінети лікарів, клініко-діагностичної лабораторії, у яких протягом останнього року проведено капітальний ремонт.На зустрічі було обговорено ряд важливих питань, а саме проведення наступних ремонтних робіт у кабінетах та санвузлах, заміна даху будівлі. Зараз вивчається питання переведення котельні на електричне опалення.Дану амбулаторію необхідно зберегти та модернізувати як базовий лікувально-діагностичний заклад для гірської частини жителів нашого району.
 
 
 
 

ПОРАДИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ- ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ АБО Ж ЛЕГКО ПЕРЕНЕСТИ НЕДУГУ

Якщо у Вас кілька днів температура, кашель, немає смаку , нюху, відчуття безсилля, можлива діарея- не панікуйте, але дотримуйтесь таких рекомендацій:

1.Залишайтеся вдома якнайдовше- не ходіть по громадських місцях та на роботу, не йдіть одразу до медичного закладу,  а ОБОВ’ЯЗКОВО  ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ СВОЄМУ СІМЕЙНОМУ ЛІКАРЮ. Не панікуйте, що Ваш лікар не їде до Вас особисто, а консультує по телефону. У більшості випадків по телефону лікування є  ефективним. При виникненні будь-яких питань дзвоніть і консультуйтесь з своїм лікарем .

  1. Якщо Ви контактували з підтвердженим лабораторно ( тобто методом ПЛР-Діагностики) випадком COVID-19, ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВІДОМТЕ  свого сімейного лікаря  і дотримуйтесь самоізоляції та рекомендацій лікаря, при необхідності Вам буде оформлено та  видано відповідний листок непрацездатності.
  2. Багато пийте – до 3 л рідини, не важливо що, важливо –скільки. При відсутності апетиту- не заставляйте себе їсти. Лише пити необхідно через небажання.
  3. Пийте жарознижувальні препарати при температурі вище 38.0-38.5, найкраще приймати парацетамол, але його не потрібно вживати  стільки, щоб знизити температуру до 36,6. Якщо є хвороба- температура мусить бути в межах 37.5-38.

5.Щодо прийому антибіотиків- лише за призначенням лікаря.

6.При кашлі , по можливості, виходьте на вулицю,  якнайдальше від людей і викашлюйте, дихайте свіжим повітрям.

7/НЕ ПАНІКУЙТЕ!!! Наберіться терпіння і чекайте . Прислухайтесь до свого дихання- якщо дихати легко, значить не все так погано. Якщо ж з’являється задишка, НЕГАЙНО ТЕЛЕФОНУЙТЕ своєму лікарю або викликайте екстрену медичну допомогу за  номером 103!

НАРАДА ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ НА ТЕРИТОРІЇ СТАРОСАМБІРСЬКОГО РАЙОНУ ГОСТРОЇ РЕСПІРАТОРНОЇ ХВОРОБИ, СПРИЧИНЕНОЇ КОРОНАВІРУСОМ 2019-nCoV

З метою організації інформаційної компанії з профілактики та недопущення   поширення захворювання на коронавірус  у нашому районі сьогодні відбулася у КНП СРР «Старосамбірський ЦПМД» робоча нарада з медичними працівниками. Обговонено основні питання профілактики поширення даного захворювання,  уникнення  хвороби серед колективу Центру, особливості перебігу, клінічні прояви, необхідність проведення активної роз’яснювальної  роботи з пацієнтами щодо алгоритмів звернення до сімейного лікаря, попередньо зателефонувавши до нього.

Посилення уваги керівництва до даної проблеми викликано значним погіршенням епідситуації в області та районі, є випадки смертності пацієнтів, у яких коронавірус ускладнив інші захворювання.

Останнім часом наше підприємство підписало угоду з НСЗУ по проведенню тестування. Одразу хочемо повідомити жителів району про те, що тестування проводиться по визначених Міністерством охорони здоров’я  показах відповідній категорії хворих з підозрою на коронавірус. В інших  випадках жителі можуть пройти тестування в приватних лабораторіях.

Просимо жителів району не панікувати по випадках підозри на коронавірус, але звертаємо увагу на більш серйозне ставлення до карантину!