Як і вимагає час, в Україні відбувається реформування медичної галузі. Не є винятком і Старосамбірщина. Відповідно до усіх законних процедур, рішенням сесії Старосамбірської районної ради створено комунальне підприємство "Центр первинної медичної допомоги".
Тобто зі складу Старосамбірської ЦРЛ виокремили ФАПи та амбулаторії. Центр об'єднав у собі 39 фельдшерсько-акушерських пунктів та 9 амбулаторій сімейної медицини. Директором первинної ланки медицини став Василь Савенко. Представляти цю особу читацькій аудиторії, гадаю, немає потреби, адже у медицині району Василь Савенко працює ось уже 27 років. До того він був урологом, начальником відділу охорони здоров’я РДА, заступником головного лікаря Старосамбірської ЦРЛ.
Як наголошує Василь Олексійович, "первинка" створена з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, що передбачає забезпечення населення Старосамбірщини доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.
Наразі попри усі традиційні обов'язки з обслуговування населення є багато організаційних моментів: зареєструвати установу, підготувати документи для отримання ліцензії та підписання угоди з Національною службою здоров'я України. Проте, це ніяк не стосується жителів району, над конкретними завданнями керівництво працює і працюватиме відповідно до своїх службових обов'язків.
-Організація нового закладу охорони здоров'я - відповідальний крок, оскільки потребує ґрунтовних прорахунків, відкриває великі можливості, але й покладає серйозну відповідальність, як на керівництво ПМД та медичних працівників, так і на пацієнтів. Власне, я хотів би донести до жителів Старосамбірщини прохання: не зволікати з укладанням угод зі сімейними лікарями. Наразі це зробила половина жителів Старосамбірщини.
Нехорошою цифрою є дані у самому райцентрі: з 6,5 тисяч населення лише 2,5 тисячі уклали угоду з сімейними лікарями.
-Наші люди повинні зрозуміти, що і від них залежить також якісне надання медичної допомоги. Якщо сьогодні йде фінансування на рік 240 гривень на жителя, відповідно до медичної субвенції, то після підписання декларації на кожну людину, в залежності від віку, можемо отримати 370-1480 гривень. А відповідно медицина району отримає додаткових 5-6 мільйонів гривень. Це значно покращить матеріальний стан медичних закладів. За ці кошти можна закупити медикаменти на невідкладну допомогу, оновити обладнання чи закупити меблі до кабінетів.
На жаль, бувають і такі випадки, коли все ж, попри доволі тривалу й потужну інформаційну кампанію, люди ще не до кінця розуміють, вважаючи, що мають платити лікареві, аби укласти угоду.
- Ні, це держава платитиме лікарям за людей. Тому велике прохання до людей зі серйозністю поставитися до цієї справи. Якщо активно укладатимемо угоди впродовж грудня, уже з 2019 року можемо отримати додаткове фінансування. До будь-якого закладу району, до будь-якого лікаря просимо йти і укладати угоди - таким проханням завершив нашу розмову Василь Савенко.
Марія КУЗЬМИН.(Газета "Голос Прикарпаття" №48 від 30 листопада 2018 року)