Надання безкоштовної консультативної допомоги та проведення відповідних лекцій щодо необхідності ранньої діагностики родимок.

З нагоди Всеукраїнського Дня меланоми 20.05.2024 року дерматовенерологами Львівщини буде проведено низку заходів, щодо первинної та вторинної профілактики раку шкіри: - надання безкоштовної консультативної допомоги та проведення відповідних лекцій щодо необхідності ранньої діагностики родимок;
- проведення безкоштовного скринінгового обстеження осіб з наявністю новоутворів шкіри за допомогою спеціального обладнання-дерматоскопа;
- безкоштовне по можливості поширення засобів профілактики сонячних опіків;
- для полегшення виявлення симптомів новоутворів шкіри, усім обстеженим буде запропонована спеціальна абревіатурна таблиця, яка допомагає стежити за станом невусів «АККОРД».

Травень - місяць обізнаності про меланому!

Травень - місяць обізнаності про меланому! Сьогодні хочемо, аби ви більше дізнались як можна вберегти себе від цієї недуги!

❗️Щоб зменшити ризик розвитку меланоми Вам потрібно дотримуватись простих порад:

✅️ у сильну спеку не перебувати під прямими сонячними променями (бажані години перебування на сонці до 11:00 та після 17:00);

✅️ використовувати сонцезахисні креми при перебуванні на відкритому сонці та при засмаганні (рекомендовано використовувати сонцезахисні засоби навіть у зимові сонячні дні)

✅️ відвідувати солярій після попередньої консультація лікаря дерматолога (оцінка ризиків)

✅️ старатись не травмувати наявні невуси ( родимки)

✅️ самостійно оглядати свої шкірні покриви кожного місяця і при виявленні змін невідкладно звертатись до фахівців

✅ регулярно проходити медичні обстеження в сімейного лікаря та лікаря дерматолога.

🙏 Ці правила зовсім не складні і не вимагають значних зусиль, водночас саме вони зменшують ризик розвитку меланоми та інших онкологічних захворювань шкіри!

24 березня щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

24 березня щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу (бацила Коха), передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової, у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.

Профілактики туберкульозу.

 До первинної профілактика відноситься вакцинація. Проти туберкульозу наразі доступна  тільки одна вакцина – БЦЖ. ЇЇ вводять немовлятам у пологовому будинку. Вона ефективно захищає від важких форм цієї хвороби дітей до п’яти років. Вторинна профілактика туберкульозу включає в себе ранню діагностику захворювання. З цією метою застосовують профілактичні огляди, флюорографію легень.

Основні симптоми захворювання:

• кашель понад 2 тижні;
• підвищена температура тіла понад 7 днів;
• утруднене дихання;
• біль у грудях;
• поганий апетит, постійна слабкість;
• безпричинна втрата ваги;
• підвищена пітливість, особливо вночі;
• кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

 

Діагностика туберкульозу легень ґрунтується на інструментальних (флюорографія; рентгенографія грудної клітки; комп’ютерна та/або магнітно-резонансна томографія грудної клітки; бронхоскопія) і лабораторних методах дослідження (аналіз харкотиння на виявлення мікобактерій туберкульозу). 

При перших проявах симптомів туберкульозу треба звернутися до свого сімейного лікаря! Профілактичні огляди слід проходити 1 раз на рік.

За умови своєчасного звернення по медичну допомогу та своєчасної діагностики туберкульозного процесу, у більшості випадків досягається позитивний ефект.

Щоб не захворіти на туберкульоз, слід повноцінно харчуватись, вести здоровий спосіб життя, своєчасно проводити щеплення (БЦЖ), постійно провітрювати приміщення (на відкритому повітрі туберкульоз не передається, навіть у закритому приміщенні зменшити вірогідність зараження можна, забезпечивши регулярне провітрювання), систематично проводити вологе прибирання приміщень, користуватись індивідуальним посудом і засобами гігієни, не вживати продуктів харчування зі стихійних ринків, без термічної обробки тощо.

Пам’ятайте!!!

✓ Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх.
✓ Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки.
✓ Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби легше досягти результату.
✓ Найдієвішим методом специфічної профілактики туберкульозу є щеплення вакциною БЦЖ.
✓ В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне.
 
 

Бульозний епідермоліз

Бульозний епідермоліз – рідкісне орфанне захворювання!
Група спадкових захворювань, що відзначаються легкою схильністю до поранення шкірних покривів. Основний прояв — формування на шкірі міхурів з рідким вмістом, а після їхнього розтину — утворення ерозій, які довго не загоюються.
Маніпуляції та невідкладна допомога пацієнтам з БЕ має особливості, пов’язані із вкрай вразливою шкірою, яка відшаровується від найменшого дотику чи тертя, про які лікарі мають бути повідомлені та усвідомлювати, зокрема, що при неправильному поводженні з пацієнтом під час таких процедур вони можуть завдати непоправної шкоди пацієнту.
Важливо! Пацієнт із важким перебігом БЕ (характерні пухирі на шкірі або відсутність шкіри на значних ділянках тіла, значний біль) має бути негайно спрямований до спеціалізованого (референтного) центру з метою підтвердження діагнозу та надання високоспеціалізованої медичної допомоги фахівцями мультидисциплінарної команди БЕ.

 

Презентовано Рамку цифрової компетентності працівника охорони здоров’я.

Рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я – це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів та категорій. 

Документ містить опис та структуру цифрових компетентностей, що визначають обсяг знань, умінь і практичних навичок, необхідних для ефективного використання в роботі сучасних досягнень інформаційних технологій. 

Рамку підготували: Міністерство охорони здоров’я України у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України та Національною службою здоров’я України за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

«Презентація і практичне застосування рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я на практиці означає підвищення професійних стандартів, створення навчальних програм для майбутніх та практикуючих медичних і фармацевтичних працівників. Також рамка сприятиме оцінюванню і самооцінюванню, заповнюючи прогалини та підвищуючи цифрові навички. Як результат відбудеться покращення якості надання послуг та функціонування системи в цілому – от і виконання домашнього завдання з євроінтеграції», – говорить заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Ми будуємо найзручнішу цифрову державу в світі. Для цього потрібно, щоб українці мали розвинуті цифрові навички. Саме тому ми створили та затвердили концепцію розвитку цифрової грамотності, розробили регіональні концепції з розвитку цифрової грамотності, адаптували європейські фреймворки DigiComp 2.1 та 2.2, створили Рамку цифрової компетентності, яка була схвалена Кабміном до 2025 року. Окремо – для підприємців, держслужбовців, освітян та молодих підприємців. А сьогодні – й для працівників охорони здоров’я», – додає заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації України Валерія Іонан. 

Рамку рекомендовано для посадових осіб, які формують державну політику у сфері охорони здоров’я, розробників професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик, укладачів навчальних програм закладів освіти та закладів підвищення кваліфікації, членів атестаційних комісій.

Реалізація цього документа – важливий крок втілення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Концепції розвитку цифрових компетентностей та Концепції розвитку електронної охорони здоров’я.

 

Free Joomla templates by Ltheme