Привітання з нагоди професійного свята!

Шановні колеги!

Прийміть вітання з нагоди нашого свята. Хочу подякувати Збройним силам України за можливість працювати та розвиватися, схиляю голови перед тими, хто своїм життям забезпечує наше сьогодні. І попри все, бажаю непохитної віри, приносьте любов у сімʼю, тепло в дружбу, діліться обіймами з тими, хто цього потребує. Нехай Господь зміцнює Ваше здоровʼя, благословить ваші труди. Хай тепло гріє душу, посмішка буде на обличчі, а бажання до життя та нових звершень подарує щастя в очах. Я висловлюю свою вдячність за те, що гідно тримаєте професійні кордони в інтересах наших пацієнтів. Працюйте якнайменше за принципом вигорання, цінуйте себе, свою роботу, своїх колег. Працюймо в єдності на результат, заради Перемоги , здоровʼя та життя людей, адже вони безцінні! Слава Україні! Слава її Героям!!!

З повагою, Марта ГАЛЕВИЧ !

 

Надання безкоштовної консультативної допомоги та проведення відповідних лекцій щодо необхідності ранньої діагностики родимок.

З нагоди Всеукраїнського Дня меланоми 20.05.2024 року дерматовенерологами Львівщини буде проведено низку заходів, щодо первинної та вторинної профілактики раку шкіри: - надання безкоштовної консультативної допомоги та проведення відповідних лекцій щодо необхідності ранньої діагностики родимок;
- проведення безкоштовного скринінгового обстеження осіб з наявністю новоутворів шкіри за допомогою спеціального обладнання-дерматоскопа;
- безкоштовне по можливості поширення засобів профілактики сонячних опіків;
- для полегшення виявлення симптомів новоутворів шкіри, усім обстеженим буде запропонована спеціальна абревіатурна таблиця, яка допомагає стежити за станом невусів «АККОРД».

Травень - місяць обізнаності про меланому!

Травень - місяць обізнаності про меланому! Сьогодні хочемо, аби ви більше дізнались як можна вберегти себе від цієї недуги!

❗️Щоб зменшити ризик розвитку меланоми Вам потрібно дотримуватись простих порад:

✅️ у сильну спеку не перебувати під прямими сонячними променями (бажані години перебування на сонці до 11:00 та після 17:00);

✅️ використовувати сонцезахисні креми при перебуванні на відкритому сонці та при засмаганні (рекомендовано використовувати сонцезахисні засоби навіть у зимові сонячні дні)

✅️ відвідувати солярій після попередньої консультація лікаря дерматолога (оцінка ризиків)

✅️ старатись не травмувати наявні невуси ( родимки)

✅️ самостійно оглядати свої шкірні покриви кожного місяця і при виявленні змін невідкладно звертатись до фахівців

✅ регулярно проходити медичні обстеження в сімейного лікаря та лікаря дерматолога.

🙏 Ці правила зовсім не складні і не вимагають значних зусиль, водночас саме вони зменшують ризик розвитку меланоми та інших онкологічних захворювань шкіри!

24 березня щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

24 березня щороку відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, що спричинено мікобактерією туберкульозу (бацила Коха), передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової, у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.

Профілактики туберкульозу.

 До первинної профілактика відноситься вакцинація. Проти туберкульозу наразі доступна  тільки одна вакцина – БЦЖ. ЇЇ вводять немовлятам у пологовому будинку. Вона ефективно захищає від важких форм цієї хвороби дітей до п’яти років. Вторинна профілактика туберкульозу включає в себе ранню діагностику захворювання. З цією метою застосовують профілактичні огляди, флюорографію легень.

Основні симптоми захворювання:

• кашель понад 2 тижні;
• підвищена температура тіла понад 7 днів;
• утруднене дихання;
• біль у грудях;
• поганий апетит, постійна слабкість;
• безпричинна втрата ваги;
• підвищена пітливість, особливо вночі;
• кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі).

 

Діагностика туберкульозу легень ґрунтується на інструментальних (флюорографія; рентгенографія грудної клітки; комп’ютерна та/або магнітно-резонансна томографія грудної клітки; бронхоскопія) і лабораторних методах дослідження (аналіз харкотиння на виявлення мікобактерій туберкульозу). 

При перших проявах симптомів туберкульозу треба звернутися до свого сімейного лікаря! Профілактичні огляди слід проходити 1 раз на рік.

За умови своєчасного звернення по медичну допомогу та своєчасної діагностики туберкульозного процесу, у більшості випадків досягається позитивний ефект.

Щоб не захворіти на туберкульоз, слід повноцінно харчуватись, вести здоровий спосіб життя, своєчасно проводити щеплення (БЦЖ), постійно провітрювати приміщення (на відкритому повітрі туберкульоз не передається, навіть у закритому приміщенні зменшити вірогідність зараження можна, забезпечивши регулярне провітрювання), систематично проводити вологе прибирання приміщень, користуватись індивідуальним посудом і засобами гігієни, не вживати продуктів харчування зі стихійних ринків, без термічної обробки тощо.

Пам’ятайте!!!

✓ Туберкульоз не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх.
✓ Існують програми боротьби з туберкульозом і ефективні ліки.
✓ Лікування туберкульозу необхідно розпочинати якомога раніше, аби легше досягти результату.
✓ Найдієвішим методом специфічної профілактики туберкульозу є щеплення вакциною БЦЖ.
✓ В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безкоштовне.
 
 

Бульозний епідермоліз

Бульозний епідермоліз – рідкісне орфанне захворювання!
Група спадкових захворювань, що відзначаються легкою схильністю до поранення шкірних покривів. Основний прояв — формування на шкірі міхурів з рідким вмістом, а після їхнього розтину — утворення ерозій, які довго не загоюються.
Маніпуляції та невідкладна допомога пацієнтам з БЕ має особливості, пов’язані із вкрай вразливою шкірою, яка відшаровується від найменшого дотику чи тертя, про які лікарі мають бути повідомлені та усвідомлювати, зокрема, що при неправильному поводженні з пацієнтом під час таких процедур вони можуть завдати непоправної шкоди пацієнту.
Важливо! Пацієнт із важким перебігом БЕ (характерні пухирі на шкірі або відсутність шкіри на значних ділянках тіла, значний біль) має бути негайно спрямований до спеціалізованого (референтного) центру з метою підтвердження діагнозу та надання високоспеціалізованої медичної допомоги фахівцями мультидисциплінарної команди БЕ.

 

Free Joomla templates by Ltheme